DŘEVO - Éterický sprej (30ml)

Harmonizační Éterické spreje jsou silné koncentrované, až parfémové vůně. Obsahují líh. Používám je k provonění oblečení, vlasů, na šátek či šálu... i pro zlepšení nálady :-D

Je vhodný do prostoru, do auta ... Sprej je možné aplikovat také do aury.

230,00 Kč
Please select variants first

Element - DŘEVO

Plný orgán (CANG): JÁTRA (1-3 hod.), ohrožený měsíc - duben
Párový dutý orgán (FU): ŽLUČNÍK (23-1 hod.), ohrožený měsíc - březen
Souhlasné biorytmy: ráno, jaro, dětství
Hlavní vztahy: oči, slzy, nehty, tkáně, šlachy a vazy
Pohyb: vzestupný. Projevy: hněv, lekavost, křik, záškuby, třes. Mentální charakteristika: originalita. Posilující barva: zelená, tyrkysová, modrozelená. Chuť: kyselá. Smysl: zrak. Měsíční fáze: stoupající půlměsíc. Světová strana: východ. Přírodní jev: vítr. Planeta: Jupiter. Čísla: 3 a 8.
Hlavní funkce jater: Kontrolují plynulý tok mentální a emoční aktivity. Usnadňují průtok energie trávení s normální sekrecí žluči. Udržují oběh krve a energie. Skladují krev, která se pak podle potřeby organismu, dostane tam, kde ji tělo potřebuje. Mají schopnost regenerace. Játra jsou orgánem, kde vzniká hodně horkosti, která pak porušuje organismus.
Hlavní funkce žlučníku: Skladuje a vylučuje žluč. Žluč je uvolňována játry, přepravovaná žlučníkem do tenkého střeva, kde pomáhá trávení. Žlučník řídí rozhodování, naši schopnost rozhodnout se včas.
Energie dřeva - Harmonie: klidné emoce, pružnost a přizpůsobivost, trpělivost a uspořádanost.
Disharmonie: nervozita, neklid, vznětlivost, nevrlost, napětí, tlak, křeče, únava, přísnost, agresivnost.
Dřevo - je energií stoupavou, která je pružná a ohebná jako proutek, jenž ohneme a on se vrátí do původní pozice. Ke dřevu náleží éterické oleje se schopností harmonizovat emoční aktivitu, zvýšit intuitivní vnímání a prohloubit pocit vnitřního bezpečí. K tomuto se hodí ÉO s květovým, zeleným, nebo sladce - bylinným aroma.


Éterické oleje:
Bazalka - zmírňuje únavu, nesoustředěnost, posiluje nervový systém a mozkovou činnost, působí protikřečově v zažívacím ústrojí, dodává odvahu a odhodlání, posiluje koncentraci
Rozmarýna - čistí játra, bolesti svalstva, podvrtnutí, výrony, nervově stimulační účinky, všestranné posílení organizmu
Citron - zchlazuje horká játra, rozpouští žlučové kameny, celkové pročištění organizmu
Pelargonie - působí antidepresivně, zklidňuje při stresu a přepracovanosti
Heřmánek modrý - zlepšuje trávení, je analgetický a hojivý, vhodný při chudokrevnosti, nespavosti
Bergamot - snižuje horečku, napětí a tlak
Grapefruit - při jaterních potížích, napomáhá vylučování toxinů, pomáhá při odvykání drogové závislosti, posiluje a čistí zažívání

PENTAGRAM - Cyklus pěti prvků

V přírodě probíhá mnoho cyklických dějů, vše kolem nás i v nás běží v cyklech. Denní cyklus, roční cyklus, cyklus našeho života, fáze měsíce a tím i příliv a odliv...Prostřednictvím pozorování cyklických dějů čínští filozofové stanovili pět elementů (pět prvků, pět proměn energií), mezi kterými probíhá energie stále dokola.

Představte si, jak v tomto cyklu probíhá neustále energie. Jeden prvek vyživuje, tedy posílá energii prvku následujícímu. To znamená, že Dřevo živí Oheň, Oheň spálením Dřeva vyživuje Zemi, země živí Kov, Kov vzniká v Zemi. Kov pak vyživuje vodu, na Kovu se sráží voda a Voda vyživuje Dřevo (strom). Tento cyklus nazýváme Cyklus výživy.

Ve stavu poruchy (opačný směr toku energie) pak vzniká destrukce - Dřevo porušuje (nadměrně vsakuje) Vodu, Voda ničí (koroduje) Kov, Kov narušuje Zemi, Země hasí Oheň a Oheň spaluje Dřevo. 

Aby byl systém dostatečně stabilní, má ještě pojistku a tou je Cyklus kontroly. Proto Dřevo kontroluje Zemi, Země kontroluje Vodu, Voda kontroluje Oheň, Oheň kontroluje Kov a ten kontroluje Dřevo. Někdy se tomuto vztahu říká "vládne nad". To je jen stručný a velmi povrchní nástin toho, jak to v přírodě a v našem těle funguje. Příroda to vymyslela důmyslně a čínští filozofové to pro nás důmyslně zpodobnili. 

Energie přechází plynule bez zastavení jedna do druhé a živí energii následující. Jaro střídá léto, léto je zdrojem energie pro pozdní léto, po kterém následuje podzim a zima. Je to stejný koloběh energie, kdy ráno energie stoupá, vše je odpočinuté a pružné a přechází do nejakčnější části dne, kdy je nejtepleji a tou je poledne. Pak energie klesá k pozdnímu odpoledni a přichází večer. Ten pak přejde do klidné, vlhké a pomalé noci.

Ke každému z pěti výše jmenovaných prvků jsou přiřazeny i naše orgány. Patří sem proto, že mají stejný charakter energie a jsou pro naše tělo zdrojem stejné funkce, jako základní prvek. Vždy jsou zde dvojice orgánů. Jeden plný, metabolický, a druhý dutý, vylučovací. Oba dohromady tvoří celek, který odpovídá stejné energii.

Produkty