KOV - Éterický sprej (30ml)

Harmonizační Éterické spreje jsou silné koncentrované, až parfémové vůně. Obsahují líh. Používám je k provonění oblečení, vlasů, na šátek či šálu... i pro zlepšení nálady :-D

Je vhodný do prostoru, do auta ... Sprej je možné aplikovat také do aury.

250,00 Kč
Please select variants first

Element - KOV

Plný orgán (CANG): PLÍCE (3-5 hod.), ohrožený měsíc - listopad
Párový dutý orgán (FU): TLUSTÉ STŘEVO (5-7 hod.), ohrožený měsíc - prosinec

Souhlasné biorytmy:
večer, podzim, stáří
Hlavní vztahy: nos, dech, hlen, kůže a ochlupení
Pohyb: dostředivý. Projevy: usedavý pláč, žal, fobie, deprese, smutek. Mentální charakteristika: vůle. Posilující barva: bílá, fialová, kovová. Chuť: ostrá, pálivá. Smysl: čich. Měsíční fáze: ubývající půlměsíc. Světová strana: západ. Přírodní jev: sucho. Planeta: Venuše. Čísla: 4 a 9.

Hlavní funkce plic: Řídí respirační energii a také řídí vdechování i vydechování. Řídí energii celého těla i života, ten začínáme a končíme výdechem. Spolupodílí se na řízení metabolismu vody. Říká se, že jsou "horním pramenem vody". Zajišťují eliminaci nečistot.
Hlavní funkce tlustého střeva: Je důležitou součástí trávicího systému a závisí na něm, zda organismus bude průběžně očištěn od zbytků potravin nebo zda se zbytky hromadí a zatěžují ho.

Energie kovu - Harmonie: optimismus, pozitivní přístup k životu a řešení problémů, sex-appeal, tvořivost, sebevědomí.
Disharmonie: deprese, lítostivost, introverze, pochmurná nálada, nedostatek optimismu, zranitelnost, zdrženlivost.

Kov - je energií nejvíce koncentrovanou, která jde do středu a poskytuje nám přizpůsobivost. Je to však jiný druh přizpůsobivosti než u dřeva. Když kováním změníme tvar, pak nám tento tvar již zůstane. Schopnost přizpůsobit se a setrvat v tom.

Éterické oleje: Elemi - při hojení hnisavých zánětů a ran, je antiseptický, při onemocnění horních cest dýchacích pomáhá rozpouštět hleny, vhodný k rekonvalescenci, hodí se při meditaci

Cypřiš - účinný při rýmě, dávivém kašli, harmonizuje menstruační cyklus, pomáhá při bolestivé nebo nepravidelné menstruaci, hemoroidech, křečových žilách, napomáhá duševní transformaci
Eukalyptus globulus - při infekcích ORL, dýchacích a močových cest, napomáhá vykašlávání a celkově posiluje, působí proti kožním bakteriálním a kvasinkovým infekcím, ulevuje při svalových bolestech a neuralgiích, ničí choroboplodné zárodky v ovzduší
Pačule - působí antisepticky v zažívacím ústrojí (průjem, otrava, zvracení, nevolnost) a hojí pokožku (mokvavý ekzém, lupenka, podráždění), výrazně zklidňuje (deprese, nespavost, neklid, vyčerpání, pocity slabosti)
Hřebíček - antiseptický a prohřívající, posiluje trávení, je protiinfekční v zažívacím a dýchacím ústrojí, vhodný při únavě, průjmu, chladu, posiluje a dodává jistotu.
Jalovec - pročišťující a protirevmatický, užívá se při otocích, studených končetinách, při kašli, je účinný proti únavě, očišťuje od negativních myšlenek.

PENTAGRAM - Cyklus pěti prvků

V přírodě probíhá mnoho cyklických dějů, vše kolem nás i v nás běží v cyklech. Denní cyklus, roční cyklus, cyklus našeho života, fáze měsíce a tím i příliv a odliv...Prostřednictvím pozorování cyklických dějů čínští filozofové stanovili pět elementů (pět prvků, pět proměn energií), mezi kterými probíhá energie stále dokola.

Představte si, jak v tomto cyklu probíhá neustále energie. Jeden prvek vyživuje, tedy posílá energii prvku následujícímu. To znamená, že Dřevo živí Oheň, Oheň spálením Dřeva vyživuje Zemi, země živí Kov, Kov vzniká v Zemi. Kov pak vyživuje vodu, na Kovu se sráží voda a Voda vyživuje Dřevo (strom). Tento cyklus nazýváme Cyklus výživy.

Ve stavu poruchy (opačný směr toku energie) pak vzniká destrukce - Dřevo porušuje (nadměrně vsakuje) Vodu, Voda ničí (koroduje) Kov, Kov narušuje Zemi, Země hasí Oheň a Oheň spaluje Dřevo. 

Aby byl systém dostatečně stabilní, má ještě pojistku a tou je Cyklus kontroly. Proto Dřevo kontroluje Zemi, Země kontroluje Vodu, Voda kontroluje Oheň, Oheň kontroluje Kov a ten kontroluje Dřevo. Někdy se tomuto vztahu říká "vládne nad". To je jen stručný a velmi povrchní nástin toho, jak to v přírodě a v našem těle funguje. Příroda to vymyslela důmyslně a čínští filozofové to pro nás důmyslně zpodobnili. 

Energie přechází plynule bez zastavení jedna do druhé a živí energii následující. Jaro střídá léto, léto je zdrojem energie pro pozdní léto, po kterém následuje podzim a zima. Je to stejný koloběh energie, kdy ráno energie stoupá, vše je odpočinuté a pružné a přechází do nejakčnější části dne, kdy je nejtepleji a tou je poledne. Pak energie klesá k pozdnímu odpoledni a přichází večer. Ten pak přejde do klidné, vlhké a pomalé noci.

Ke každému z pěti výše jmenovaných prvků jsou přiřazeny i naše orgány. Patří sem proto, že mají stejný charakter energie a jsou pro naše tělo zdrojem stejné funkce, jako základní prvek. Vždy jsou zde dvojice orgánů. Jeden plný, metabolický, a druhý dutý, vylučovací. Oba dohromady tvoří celek, který odpovídá stejné energii.

Produkty