OHEŇ - Éterický sprej (30ml)

Harmonizační Éterické spreje jsou silné koncentrované, až parfémové vůně. Obsahují líh. Používám je k provonění oblečení, vlasů, na šátek či šálu... i pro zlepšení nálady :-D

Je vhodný do prostoru, do auta ... Sprej je možné aplikovat také do aury.

320,00 Kč
Please select variants first

Element - OHEŇ -jako jediný má dvě energie TEPLO a ŽÁR
TEPLO:
Plný orgán (CANG): SRDCE (11-13 hod.), ohrožený měsíc - květen
Párový dutý orgán (FU): TENKÉ STŘEVO (13-15 hod.), ohrožený měsíc - červen
ŽÁR:
Plný orgán (CANG): PERIKARD (obal srdce) (19-21 hod.), ohrožený měsíc - červenec
Párový dutý orgán (FU): TŘI OHNIŠTĚ (21-23 hod.), ohrožený měsíc - srpen
Souhlasné biorytmy: poledne, léto, dospělost
Hlavní vztahy: jazyk, pot, nervová soustava, tvář, krevní cévy, krev, perikard (osrdečník), tři ohniště
Pohyb: odstředivý. Projevy: radost, smích, žvanění, přání, pozornost, úzkostlivost. Mentální charakteristika: žádostivost (teplo), ambice (žár). Posilující barva: červená. Chuť: hořká. Smysl: řeč. Měsíční fáze: úplněk. Světová strana: jih. Přírodní jev: horko. Planeta: Mars. Čísla: 2 a 7.

Hlavní funkce srdce: Uvádí krev do pohybu a tím zajišťuje přepravu výživných látek do celého těla. Vládne nad našimi psychickými funkcemi a je sídlem našeho "Já". (Kam ukážete, když mluvíte o sobě?)
Hlavní funkce tenkého střeva: Od kvality tenkého střeva se odvíjí to, co krev rozvádí. Výživa tkání je závislá na tom, co střevo vstřebá a srdce rozvede.
Hlavní funkce perikardu: Sídlí zde kosmické vědomí. Je tu od toho, aby umožňovalo vědomé mysli kvalitní výkon, a přebírá kontrolu ve chvílích, kdy je potřeba dodatečných informací (pokud mu to dovolíme). Stav, kdy řeknete - koukáš do blba, nebo uletěly ti včely? - stav odpojení vědomé mysli a napojení se na kosmické vědomí. Perikard zabezpečuje orientaci obecně.
Hlavní funkce tří ohnišť: Rozložení v těle: MING MEN - hoří v oblasti ledvin (VODY) - ohníček, který zajišťuje ohřívání vody v ledvinách. Vyhasnutím ohníčku MING MEN končí život. MINISTERSKÝ OHEŇ - hoří v oblasti středu (prvku země). Stará se o udržení varu v kotlíku našeho stravování. Jeho skomírání má závažné dopady na naši psychiku, ztrátu energie, dochází k motolici a závratím. Jeho vyhasnutí se projevuje hlubokým kómatem. CÍSAŘSKÝ OHEŇ - plane v srdci. Jako vládce udržuje funkci těla. Při jeho nedostatečnosti máme problémy s energií, motivací, při těžších poruchách dochází napřed k odpojení kosmického vědomí v perikardu, které se projeví zmateností, postupně se může odpojit i Vědomá mysl sídlící v srdci a dochází k bezvědomí. Velké plápolání poškozuje hlavně psychiku.

Energie ohně - Harmonie: aktivita, vnitřní klid, akčnost i vyváženost, veselost
Disharmonie: vzrušivost, nervozita, skleslost, úzkost, přecitlivělost, málo sebevědomí

Oheň - je nejteplejší a nejvíce akční energií, jde do všech stran, je rychlá ve svém vzniku i zániku. Dává nám rychlost a rytmus.

Éterické oleje: Pelargonie - neuralgie, krvácení, onemocnění krev. oběhu, angína, nervový pres. Ylag-ylang - bušení srdce, úzkost, deprese, celkové tonizační účinky. Mandarinka - psychické napětí, úzkost, depresi, melancholii a smutek, osvěžuje, pomáhá při nespavosti. Bazalka - posiluje nervový systém a mozkovou činnost, dodává odvahu a odhodlání. Růže damašská - nepravidelné či bolestivé menstruace, přechodové potíže, omlazující účinky na pokožku, úzkost, deprese, harmonizuje srdeční činnost. Majoránka- srdeční křeče, onemocnění krev. oběhu, uvolňuje nervové napětí, nespavost, přílišné přemýšlení, zklidňuje srdce. Citron - angina, horečka, celková tělesná slabost. Lemongras - protibakteriální a protiplísňový, na neuralgie, bolesti a pohmožděniny, osvěžuje, pročišťuje, pomáhá koncentraci.

PENTAGRAM - Cyklus pěti prvků

V přírodě probíhá mnoho cyklických dějů, vše kolem nás i v nás běží v cyklech. Denní cyklus, roční cyklus, cyklus našeho života, fáze měsíce a tím i příliv a odliv...Prostřednictvím pozorování cyklických dějů čínští filozofové stanovili pět elementů (pět prvků, pět proměn energií), mezi kterými probíhá energie stále dokola.

Představte si, jak v tomto cyklu probíhá neustále energie. Jeden prvek vyživuje, tedy posílá energii prvku následujícímu. To znamená, že Dřevo živí Oheň, Oheň spálením Dřeva vyživuje Zemi, země živí Kov, Kov vzniká v Zemi. Kov pak vyživuje vodu, na Kovu se sráží voda a Voda vyživuje Dřevo (strom). Tento cyklus nazýváme Cyklus výživy.

Ve stavu poruchy (opačný směr toku energie) pak vzniká destrukce - Dřevo porušuje (nadměrně vsakuje) Vodu, Voda ničí (koroduje) Kov, Kov narušuje Zemi, Země hasí Oheň a Oheň spaluje Dřevo. 

Aby byl systém dostatečně stabilní, má ještě pojistku a tou je Cyklus kontroly. Proto Dřevo kontroluje Zemi, Země kontroluje Vodu, Voda kontroluje Oheň, Oheň kontroluje Kov a ten kontroluje Dřevo. Někdy se tomuto vztahu říká "vládne nad". To je jen stručný a velmi povrchní nástin toho, jak to v přírodě a v našem těle funguje. Příroda to vymyslela důmyslně a čínští filozofové to pro nás důmyslně zpodobnili. 

Energie přechází plynule bez zastavení jedna do druhé a živí energii následující. Jaro střídá léto, léto je zdrojem energie pro pozdní léto, po kterém následuje podzim a zima. Je to stejný koloběh energie, kdy ráno energie stoupá, vše je odpočinuté a pružné a přechází do nejakčnější části dne, kdy je nejtepleji a tou je poledne. Pak energie klesá k pozdnímu odpoledni a přichází večer. Ten pak přejde do klidné, vlhké a pomalé noci.

Ke každému z pěti výše jmenovaných prvků jsou přiřazeny i naše orgány. Patří sem proto, že mají stejný charakter energie a jsou pro naše tělo zdrojem stejné funkce, jako základní prvek. Vždy jsou zde dvojice orgánů. Jeden plný, metabolický, a druhý dutý, vylučovací. Oba dohromady tvoří celek, který odpovídá stejné energii.

Produkty