ZEMĚ - Éterický sprej (30ml)

Harmonizační Éterické spreje jsou silné koncentrované, až parfémové vůně. Obsahují líh. Používám je k provonění oblečení, vlasů, na šátek či šálu... i pro zlepšení nálady :-D

Je vhodný do prostoru, do auta ... Sprej je možné aplikovat také do aury.

290,00 Kč
Please select variants first

Element - ZEMĚ

Plný orgán (CANG): SLEZINA, SLINIVKA - v čínské medicíně se považuje za jednotný orgán (9-11 hod.), ohrožený měsíc - září
Párový dutý orgán (FU): ŽALUDEK (7-9 hod.), ohrožený měsíc - říjen

Souhlasné biorytmy:
odpoledne, babí léto, starší dospělý věk
Hlavní vztahy: ústa, rty, prsa, svaly, lymfa, tuková tkáň
Pohyb: sestupný. Projevy: zpěv, zádumčivost, vnímání, přemýšlení, objektivnost, zodpovědnost, nerozhodnost, obětavost, poslušnost. Barva: žlutá (od bílých písků až po černozem). Chuť: sladká. Smysl: chuť. Měsíční fáze: měsíc, zahalený mraky. Světová strana: střed (zeměpisný). Přírodní jev: vlhko. Planeta: Saturn. Čísla: 5 a 10.

Hlavní funkce sleziny, slinivky: Zajišťuje trávení živin. Tráví potravu, vyčerpává z ní živiny a energii a tím se podílí na tvorbě krve a energie. Přepravuje a přeměňuje vodu a vlhkost. Uchovává krev v oběhových kanálech - při poruše funkce se objevují časté modřiny a krvácení na různých částech těla. Řídí vzestup - schopnost udržení orgánů na svém místě. Při nedostatku funkce dochází k poklesu orgánů (žaludek, děloha, konečník, ledviny, apod.).
Hlavní funkce žaludku: Začíná s prvotním trávením a rozkladem bílkovin. Řídí sestup potravy do dalších oddílů trávícího systému. Když je funkce žaludku snížená, potrava v něm stagnuje a tok energie se může i obrátit - zvracení, pálení žáhy, říhání, apod.

Energie země - Harmonie: víme, kdo jsme a kam jdeme, stabilita, soucit, šlechetnost, důvěra ve své schopnosti
Disharmonie: nejasnost, obavy a zmatenost, závislost, přehnaná opatrnost, člověk ví, co chce, ale chybí mu síly a energie toho dosáhnout

Země - je to zem, co nám dodává pevnou půdu pod nohama, i to, co je zdrojem obživy. Je to energie dozrávání. Období, kdy máme ve svém životě vyvážené síly fyzické i dostatek moudrosti.

Éterické oleje: Kardamom - Pomáhá při pomalém zažívání a špatné funkci střev, působí proti únavě, nervovému vyčerpání a napomáhá soustředění

Vetyver - Má zchlazující účinky, posiluje slinivku a zažívání, ulevuje při revmatizmu a svalových bolestech, zklidňuje, pomáhá při úzkosti a depresi.
Anýz - Napomáhá trávení a vylučování, zmírňuje úzkost, přílišné přemýšlení a starosti
Máta peprná - posiluje zažívání (kolika, nevolnost, zácpa, nadýmání) a nervy (migréna, závratě, špatná paměť, koncentrace, vyčerpání), má protiinfekční účinky
Fenykl - při nevolnosti, zácpě, nadýmání, zánětech močového měchýře, edémech, nadváze
Zázvor - celkové posílení organizmu při slabosti a chladu, posiluje činnost ledvin, sleziny, žaludku, srdce a plic, působí afrodiziakálně i antidepresivně, posiluje vůli a zdravou ctižádost, dodává sebejistotu a vitalitu.

PENTAGRAM - Cyklus pěti prvků

V přírodě probíhá mnoho cyklických dějů, vše kolem nás i v nás běží v cyklech. Denní cyklus, roční cyklus, cyklus našeho života, fáze měsíce a tím i příliv a odliv...Prostřednictvím pozorování cyklických dějů čínští filozofové stanovili pět elementů (pět prvků, pět proměn energií), mezi kterými probíhá energie stále dokola.

Představte si, jak v tomto cyklu probíhá neustále energie. Jeden prvek vyživuje, tedy posílá energii prvku následujícímu. To znamená, že Dřevo živí Oheň, Oheň spálením Dřeva vyživuje Zemi, země živí Kov, Kov vzniká v Zemi. Kov pak vyživuje vodu, na Kovu se sráží voda a Voda vyživuje Dřevo (strom). Tento cyklus nazýváme Cyklus výživy.

Ve stavu poruchy (opačný směr toku energie) pak vzniká destrukce - Dřevo porušuje (nadměrně vsakuje) Vodu, Voda ničí (koroduje) Kov, Kov narušuje Zemi, Země hasí Oheň a Oheň spaluje Dřevo. 

Aby byl systém dostatečně stabilní, má ještě pojistku a tou je Cyklus kontroly. Proto Dřevo kontroluje Zemi, Země kontroluje Vodu, Voda kontroluje Oheň, Oheň kontroluje Kov a ten kontroluje Dřevo. Někdy se tomuto vztahu říká "vládne nad". To je jen stručný a velmi povrchní nástin toho, jak to v přírodě a v našem těle funguje. Příroda to vymyslela důmyslně a čínští filozofové to pro nás důmyslně zpodobnili. 

Energie přechází plynule bez zastavení jedna do druhé a živí energii následující. Jaro střídá léto, léto je zdrojem energie pro pozdní léto, po kterém následuje podzim a zima. Je to stejný koloběh energie, kdy ráno energie stoupá, vše je odpočinuté a pružné a přechází do nejakčnější části dne, kdy je nejtepleji a tou je poledne. Pak energie klesá k pozdnímu odpoledni a přichází večer. Ten pak přejde do klidné, vlhké a pomalé noci.

Ke každému z pěti výše jmenovaných prvků jsou přiřazeny i naše orgány. Patří sem proto, že mají stejný charakter energie a jsou pro naše tělo zdrojem stejné funkce, jako základní prvek. Vždy jsou zde dvojice orgánů. Jeden plný, metabolický, a druhý dutý, vylučovací. Oba dohromady tvoří celek, který odpovídá stejné energii.