Přírodní sůl z Mrtvého moře 500g

Novinka

100% čistá přírodní sůl z Mrtvého moře.

Jedinečné složení minerálů v soli z Mrtvého moře přispívá k regeneraci při svalové únavě nebo bolestech kloubů, jako kosmetický prostředek k vyčištění a prokrvení pokožky, kterou následně udržuje pružnou a vláčnou. Koupele v soli z Mrtvého moře efektivně přispívají i k prevenci kožních onemocnění. 

Nerafinovaná bez použití agresivních chemikálií nebo bělidel. 

120,00 Kč

Na co je dobrá sůl z Mrtvého moře a jak ji použít

Sůl z Mrtvého moře je skvělá i díky svému širokému použití. Pomáhá při chronické bolesti pohybového aparátu, kožních problémech a využívá se i k relaxaci a kosmetické péči. 

Celotělová relaxační, očistná a kosmetická koupel

Do vany s vodou o teplotě 37-45°C přidejte 150-250g soli z Mrtvého moře a dopřejte si zhruba 20minutovou koupel. Poté se alespoň na hodinu zabalte do ručníku a nechte sůl na těle vyschnout. Dobré je zůstat přitom v teple a co nejvíce se uvolnit. Po hodině si dejte sprchu a ošetřete pokožku vaším oblíbeným olejem, nebo krémem.

Relaxační koupele

 • uvolněte svůj organizmus
 • odstraníte z těla nečistoty
 • působí blahodárně na pokožku
 • Odstraňte stres po náročných dnech

Hojíčková koupel s minerální solí z Mrtvého moře

Postup je podobný jako u relaxační koupele. Mění se hlavně koncentrace. Napusťte do vany cca 100 l vody o teplotě 37-45°C a poté v ní rozpusťte zhruba 250 – 500 g soli . Poté se na 15-20 minut ponořte do vany a nechte koupel působit. Při oplachování po koupeli nepoužívejte mýdlo, nebo maximálně naše mýdlo se solí a bahnem z Mrtvého moře: Živé Mrtvé moře, 90g
Tato koupel je dobrá na

 • lupénku a ekzémy, včetně atopického
 • akné
 • bolesti zad a kloubů
 • plíseň na nohou a těle

Silné solné roztoky na potření pokožky

Ve čtvrt litru vlažné vody rozmíchejte dvě polévkové lžíce minerální soli z Mrtvého moře. Tento roztok použijte na potírání postižených míst. Aplikovat ho můžete například tampónkem nebo žínkou. Nechte alespoň hodinu působit a následně opláchněte vodou. Nepoužívejte mýdlo, nebo maximálně naše mýdlo se solí a bahnem z Mrtvého moře:  Živé Mrtvé moře, 90g
Mějte prosím na paměti, že koncentrovaný roztok může na pokožce pálit. Pozor také při aplikaci v okolí očí.
Solné roztoky jsou dobré na

 • ekzémy
 • lupénku
 • akné

Inhalace při zánětech dutin nebo rýmě

Když nemůžete k moři, musíte moře k vám. Udělejte si přímořské prostředí se slaným vzduchem , který blahodárně působí na dýchací cesty. Jak na to? Ohřejte v hrnci vodu těsně pod bod varu. Přidejte zhruba 4 lžíce soli z Mrtvého moře jako ručníkem přes hlavu nadechujte nosem a vydechujte ústy. Provádějte po dobu 10 minut.
Pozor: na začátku je voda a vznikající pára hodně teplá, takže neinhalujte přímo nad hladinou.

Dopřejte svému tělu blahodárné účinky soli z Mrtvého moře. Poděkuje vám.