Palmový olej - PROČ?!

Palmový olej a můj pohled na toto aktuální až akutní téma 

Díky "popichujícímu" emailu, který jsem dostala od jednoho rozladěného zákazníka (opravdu za něj moc díky!), jsem se opět mohla vrátit na začátek, ke kořenům svých receptur a k mému prvotnímu dilematu ohledně použití palmového oleje ve svých mýdlech... tak pro Vás všechny, komu jde o naši Matku Zemi:

Čistě z pohledu funkčnosti - díky palmovému oleji je mýdlo tuhé, při používání déle vydrží a ve sprše se Vám z něj nestane mýdlová "kejda". Je pouze pár rostlinných variant, které dokáží funkci palmového oleje v mýdlech zastoupit. Když to tedy vezmu čistě z hlediska kvality mýdla, je zde palmový olej ku prospěchu.

Proto jsem hned se svým prvním mýdlem řešila toto dilema:

Použít jiný olej (tuk), který je úplně stejně jako palmový olej těžen v exotických zemích bez ohledu na místní poměry, kulturu, životní prostředí a celkovou situaci onoho místa, jen není tak medializován a tak často propírán jako palmový tuk
x
použít palmový tuk, ale ten, který je certifikovaný RSPO certifikátem, který zaručuje a uvádí, že olej z těchto plantáží není získáván na úkor deštných pralesů a jeho obyvatel a je pěstován udržitelným způsobem i s ohledem na místní výrobce mrkněte třeba sem.... https://encyklopedie.biooo.cz/certifikaty/rspo/

Já prostě věřím tomu, že co se všech dovážených exotických olejů a tuků týče (a vemte si, co jich je), je velmi těžké najít zdroj, který vám může zaručit, že je vše v rámci přírody, lidí a života, kde se pěstuje OK.

Palmový olej je v této zrůdné podobě pěstován hlavně pro těžký průmysl a obrovský podíl tvoří i takzvaná bionafta... Celý kosmetický průmysl zůstává pouze zlomkem všeho.

Mé rozhodnutí pravděpodobně znáte ze složení mých výrobků... zvolila jsem certifikovanou variantu palmového oleje, i když v této době mnohem méně "populární".

A právo na vlastní názory máme všichni a je moc prima, když naše přesvědčení vycházejí z hloubky naší podstaty <3 <3 <3