Zklidnění

V kombinaci použitých olejů skvěle působí jak na velmi suchou a šupinatou, tak na přes příliš se mastící vlasovou pokožku. Volba éterických olejů zase napomáhá vlasové pokožce se klony ke svědivosti a napětí.

Vyrobeno s Láskou v podhůří Orlických hor.

145,00 Kč

Nad složením šampónů jsem však velmi dlouho dumala, až jsem došla k závěru, že nepotřebujeme třicet druhů... Stačí ten, který Vás má opravdu rád. Tím, že je šampon přetučněn o vzácné oleje (a to ne v zanedbatelné míře) pečuje o suchou pokožku i o vlasy. Oproti tomu stojí naše mylná představa o tom, že velmi mastící se vlasy jsou způsobeny zbytečnou produkcí mazových žláz v pokožce.

Opak je pravdou. Toto je pouze další stupeň suché pokožky. Pokožka je tak dlouho drážděna a přesušována až "přepne" a začne v záchranné reakci produkovat nadměrné množství mazu, který tak pracně každý den musíme smývat z vlasů... a tím se dostáváme do začarovaného kruhu. V některých případech je třeba mít s tímto tuhým šamponem trpělivost a dát pokožce čas, aby se vzpamatovala z chemických šoků, které se k ní dennodenně dostávají. Po používání tohoto Tuhého šamponu budou Vaše vlasy ošetřené a na dotek živé.

Použití:

Namydlete mokré vlasy, dokud se nevytvoří hustá stabilní pěna. Pokud trpíte mastnými vlasy, pravděpodobně nebude stačit jedna aplikace (namydlete třeba dvakrát, z počátku i třikrát, poznáte to při poslední aplikaci, bude stačit opravdu chvilinka mydlení a pěna bude náramná). Protože je mýdlo přetučněné, jeho odmašťovací schopnost je trochu snížena, ale záměrně!, aby si pokožka zvykla, že se nemusí tolik mastit a aby oleje dokázaly vyživit suchou pokožku.


SLOŽENÍ: pečující mandlový olej, řepkový olej z lokálních zdrojů (ne GMO), kokosový olej, palmový olej RSPO*, jojobový olej BIO, olej z pšeničných klíčků, olej z vlašského ořechu, arganový olej, šungitová voda, hydroxid sodný, výluh z heřmánku pravého, med o našich včeliček, prášek z čistého hedvábí, extrakt z grepových jadýrek
Éterické oleje: Levandule, lípa absolue 100%, pomeranč

*Chovejme se zodpovědně - Certifikát RSPO zaručuje, že je tento palmový olej z udržitelných zdrojů a splňuje přísná kritéria na ochranu životního prostředí, ale také dohlíží na podmínky pro místní výrobce